Milyen halat válasszak?

Általánosságban a halakról.

Re: Milyen halat válasszak?

HozzászólásSzerző: Jani 614 » 2011.10.26. 20:59

Csak Guppyból szerintem 10-15db!
Senki nem tud belőled olyan angyali szeretetet és állati dühöt kihozni
mint a saját gyereked!
Jani 614
Nagy hal
Nagy hal

HozzászólásSzerző: bambi » 2012.01.02. 14:32

Érdeklődni szeretnék, új akváriumot telepítek, kezdő akvarista vagyok.
Nagyon tetszenek a törpe tűzgurámik, a piros dániók, fekete neonhalak. A gurámiból egy párat szeretnék, a többiből 6-6 db-ot.
Tarthatóak ők együtt? Vagy melyik az a halfaj, ami még illik hozzájuk?
Ha jól tudom a vitorláshal agresszív és azt nem lehet...?
Köszönöm. :)
bambi
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: calbus » 2012.01.02. 15:24

Szia! Elvileg ez mind mehet egy akváriumba. A vitorláshal elég egy bolond hal.Nálam a neonokat megritkították.Párba állva az ikrázó helyet, egy amazónaszi kardfüvet nagyon védték.Na oda aztán senki.Vitorlások a gurámikkal szerintem jól kijöttek.
calbus
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: bambi » 2012.01.02. 17:00

Köszönöm :)

A vitorláshalon még akkor gondolkozok.
bambi
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: orangutan » 2012.02.07. 02:42

Sziasztok,
A 60 literes aksimba szeretnék rézlazacokat venni. A kérdésem, hogy megfér e és befér e a 8 neonhallal, 1 ancival és 4 endlerrel közösen a 60l be? Amennyire utána tudtam nézni, úgy olvasom, hogy összeférhetetlenség nem lesz, csak a telítettség a kérdés, mivel a rézlazac is csapathal.?
Ha szerintetek belefér még, akkor hány javasolt 4db v több kéne?
köszi
orangutan
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: Tibor » 2012.02.07. 10:07

Rajban érzi jól magát ami min.: 5-6 egyedből álljon. Bár egy kicsit szűkösen lesznek, de szerintem jó szűréssel és rendszeres részleges vízcserével tartható.
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: Belovary » 2012.03.13. 14:50

Sziasztok!

Másik topikban elkezdtem már írni, de akkor itt folytatnám...
A lényeg, hogy van egy közel 60 literes akváriumom, amit úgy kaptam. Legjobb tudásom, és a boltos segítségével aki mellesleg jó ismerősöm próbáltam megfelelően összerakni. De amióta elkezdtem utánajárni a dolgoknak neten, elég jól meglepődtem. Na de maradjunk a halaknál.
Sajnos nem nagyon ismerem a halfajtákat nevük alapján, csak párat. De azt innen már tudom, hogy ahogy most van az nem igazán jó...
Ezek szerint a jó ismerősöm csak minnél több lóvét akar lehúzni, mert ezek szerint neki mindegy mit viszek, veszek...

2 Cápa márna, 2 Cápa harcsa, 5 Guppi, 6-7 Neon, 5 Dánió, 2 Aranyhal, aztán a többinek nem igazán tudom mi a neve, 2 Tűzkorall, 2 narancssárga hal, ami kb 2szer akkorrák mint a Guppik, de hasonlók, a farokrészen van egy kis fekete, aztán van egy ezüst-fehéres de Ő a kezdetektől megvan, és fogalmam sincs milyen fajta, még nem láttam kereskedésben. :) Ez az egyetlen hal, ami hosszú ideje megvan. Aztán van 2 pettyes algaevő, az egyik már jó nagy. Van még 2 pici harcsa algaevő. Azt hiszem ennyi. Gondolom ez így nem nagyon jó, de ezért is írok, hogy merre tartsak a jövőben.
A legszebb, hogy pár hónapja még ilyen folyami rák szerű rákot is ajánlott, ami akkora lett mint egy szőrny, és az összes halat kinyírta... Vissza is vittem.
Amúgy Gyékényesen láttam ilyen rákokat a tóban. Na mindegy. :) Megyek másik topikba is írni... :) KÖSZÖNÖM A SEGÍTSÉGET!
Belovary
Friss hal
Friss hal

HozzászólásSzerző: Beni » 2012.03.13. 19:19

Azt hiszem úgy a felét el kéne adnod/ajándékoznod a közeljövőben, mert ez így nem lesz jó hosszú távon... [eusa_snooty.gif]
Beni
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: Tibor » 2012.03.13. 21:27

Belovary írta:2 Cápa márna, 2 Cápa harcsa, 5 Guppi, 6-7 Neon, 5 Dánió, 2 Aranyhal, aztán a többinek nem igazán tudom mi a neve, 2 Tűzkorall, 2 narancssárga hal, ami kb 2szer akkorrák mint a Guppik, de hasonlók, a farokrészen van egy kis fekete, aztán van egy ezüst-fehéres de Ő a kezdetektől megvan, és fogalmam sincs milyen fajta, még nem láttam kereskedésben. :) Ez az egyetlen hal, ami hosszú ideje megvan. Aztán van 2 pettyes algaevő, az egyik már jó nagy. Van még 2 pici har

Meglátásom szerint a 2 Cápa márna, 2 Cápa harcsa abszolút nem való ekkora medencébe ezeknek minimum 300 l kellene a felnőtt méretét figyelembe véve. Az algaevők ha az (Ancistrus temminckii) akkor annak is határeset ez az élettér itt ajánlott 90 l egy párra.
A "Tűzkorall" nem tudom milyen hal akar lenni egy fotó segíthetne.
A narancssárga hal vagy platti
Kép
vagy xiphopho
Kép
lehet, ha az utóbbi akkor azoknak előbb utóbb kicsi lesz ezeknél ajánlott minimum 100 liter.
Az aranyhal "hídégvízi" hal így trópusi akváriumba nem való továbbá ha akváriumban tartott aranyhalaknak is min 100 l kell de inkább tóban tartsuk oda valók.
Szerintem a 5 Guppi, 6-7 Neon, 5 Dánió maradhat ennyi bőven elég 50-60 literre, ill. az ezüst-fehéresről is jó lenne egy kép, hárha arról is kiderül valami.
http://akvarisztika.info/index.php/hala ... rtositasa/
Tibor
Adminisztrátor
Adminisztrátor

HozzászólásSzerző: andrashodi » 2012.03.13. 21:29

Remélem, hogy nem nagy szentségtörés, hogy belinkelem, de azt hiszem, ez szépen összefoglal sok alapvetést azoknak, akik kaptak/vettek/örököltek/találtak egy akváriumot, be szeretnék üzemelni, de fogalmuk sincs az akvarisztikáról, max. annyi, hogy a halaknak víz kell:
http://www.akvarista.hu/?oldal=42&uid=6516&cmd=show&id=2317

Én az előbb felsoroltakhoz nem sokat tudnék hozzátenni, de szerintem legjobb ha lefotózod az akváriumban lévő halakat és itt segítenek kiválasztani, hogy melyek azok, akiket életben tudsz tartani 60literben és melyek azok, akiknek gyorsan szerezz új gazdát/akváriumot.
Egy alapvetés: a kereskedőknek minden eladó és "az aranyhal is jól meglesz a diszkosszal csak vigyél hozzá üvegkavicsot..."
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Tibor 2012.03.13. 21:41-kor.
Ok: Ez náluk probléma, itt indokolt esetben megengedhető ;-)
"Mindig két lehetőség van. Vagy nincs..."
andrashodi
Növendék hal
Növendék hal

Előző

Vissza: Általános beszélgetés a halakról