Milyen halat válasszak?

Általánosságban a halakról.

Milyen halat válasszak?

HozzászólásSzerző: silboy » 2008.02.10. 13:28

Teljesen járatlan vagyok az akvarisztikában,mint az már a hozzászólásaimból,pontosabban a kérdéseimből kiderült.Sem magammal,sem pedig a halakkal nem akarok kitolni a nem megfelelő választással,ezért kérnék egy kis segítséget.Az akvárium kb. 50 literes,belső,szivacsos szűrős ami még üres.Hűteni/fűteni nem szeretném,ha lehet a vízminőséggel sem szeretnék sokat bíbelődni,persze a részleges vízcseréken kívül.Ha jól tudom szinte nélkülözhetetlen bele az algákat pusztító hal.Mi legyen ez,hány darab,és milyen arányban(hím/nőstény)?
silboy
Kis hal
Kis hal

Re: Milyen halat válasszak?

HozzászólásSzerző: Kovan » 2008.02.10. 14:46

Hát 50 literbe megpróbálkozhatsz például neonokkal, guppikkal, xifókkal, mollikkal, plattikkal, különböző pontylazacokkal. Mindenképpen olyan halat válasz ami Neked tetszik és megfelelő körülményeket tudsz neki biztosítani. Ha tudsz olyan boltot, ahol segítőkészek és nem csak az eladásra mennek, ott biztos segítenek a halak megfelelő kiválasztásában. A talaj rendbentartásához szerintem elengedhetetlen pár páncélos harcsa, algázóknak leginkább az ancik elterjedtek illetve a sziámi algaevők. Remélem tudtam valamit segíteni, de szerintem a többiek még biztos ki tudnak javítani valamivel.
Kovan
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: pepe » 2008.02.10. 14:56

Bocsi, nem ide tartozik azonban fent írtad " hűteni/fűteni nem szeretném". Szerintem a fűtés kell.
"valamit rosszul tudni rosszabb,
mint nem tudni"
pepe
Öreg rája
Öreg rája

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2008.02.10. 14:57

A vízzel a részleges vízcseréken kívül nemigen kell bíbelődni, de szerintem a fűtésen még gondolkodhatnál. Lehet kapni viszonylag olcsó vízmelegítőt. Hacsak nincs nálatok állandóan meleg. Nem szeretik a halak a hőingadozást.
Pont arról beszélgettünk a múltkor a Lencsón az eladónővel, hogy bár régen a guppik mindent kibírtak, manapság már nem lehet fűtő nélkül tartani őket. Ez igaz a többi elevenszülőre is. Meggyőződésem, hogy bármit is választasz (a boltban biztos segítenek, ahogy Kovan is mondta), sok örömöd lesz az akváriumodban.
Én ahogy Kovan is, coryk, ancik melett nagyon tudom Neked ajánlani a neonokat, roppant ellenállók, és még valamennyi elevenszülőt, inkább a kisebbeket (guppi, platty) az érdekesség kedvéért (kishal....). [meuh.gif]
Szőke vagyok! Oszt?
Napról napra az újdonság varázsával ajándékoz meg az amnézia.
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: silboy » 2008.02.10. 17:51

Köszi a hozzászólásokat.Tehát mindenképpen ajánlott kezdésnek egy Ancistrus temminckii-Algaevő harcsa(olvastam egy cikket,hogy 50 literenként egy példány ajánlott).Milyen nemű legyen?Vagy nincs jelentősége?Ha nincs,melyik a méretileg kisebb(gondolom a kisebb méretű jobban érezné magát egy ekkora akváriumban)?Milyen korút(méretűt vegyek(gondolom nem érdemes egy jól megtermett,idősebb példányt vásárolni)?
silboy
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: pepe » 2008.02.10. 17:57

Kereskedésben szerintem többnyire fiatal példányokat kapsz.Akkor a nemek még nem állapíthatók meg.Szerintem két kissebbfajta páncélos harcsa mehet 50 literbe.
"valamit rosszul tudni rosszabb,
mint nem tudni"
pepe
Öreg rája
Öreg rája

HozzászólásSzerző: silboy » 2008.02.10. 20:08

"A talaj rendbentartásához szerintem elengedhetetlen pár páncélos harcsa".Kifejtenétek kicsit bővebben,hogy ez mit jelent?Fűteni természetesen fogok ha kell,most 24 fokos a víz a berendezetlen akváriumban.
silboy
Kis hal
Kis hal

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2008.02.10. 20:15

Megeszik a lehulló eleséget, és egy kicsit át is túrják a talajt.
Szőke vagyok! Oszt?
Napról napra az újdonság varázsával ajándékoz meg az amnézia.
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Kovan » 2008.02.10. 22:49

A 24 fok nem rossz, persze ez is halfüggő, de egy automata fűtő sokat segít,hogy elkerüld a hőingadozásokat, hiszen a halak elég könnyen megfáznak egy ilyentől. A másik,hogy esetleges betegségnél ajánlott a hőmérséklet emelése pár fokkal.
Kovan
Növendék hal
Növendék hal

HozzászólásSzerző: trewa » 2008.02.11. 00:08

"Hűteni/fűteni nem szeretném,ha lehet a vízminőséggel sem szeretnék sokat bíbelődni,"
Szia!Ha ezek az alapelvek akkor kb 300 literrel kell kezdeni.Ha 50 lityóval indulsz akkor sajna ezekkel a dolgokkal fogsz rendszeresen foglalkozni.Minnél kissebb egy aksi annál több vele a gond,annál nehezebb fenntartani a biológiai egyensúlyt.Ha a szivacs szűrő esetleg egy levegővel hajtott szűrő akkor pláne.Igazándiból én mindíg azt tanácsolom a kezdőknek,hogy legalább 100 literes akváriumot vegyenek kezdésnek,normális motoros belsőszűrőt,hőkapcsolós fűtőt.Kezdő halaknak pedig elevenszülők,márnák és pontylazacok,corydoras,anci ennyi.100 lityóba max 15-20 db.Sokat olvasni,óvatosan jó minőségű kajával etetni a többször keveset elv alapján.Sajna el kell fogadni,hogy ez egy drága hobbi ,tehát átgondolni ,hogy van-e rá lóvé és mindenből a JÓ MINŐSÉGET (nem feltétlenül a legdrágábbat) megvenni.Szóval ha azt akarod,hogy neked is 30 évnyi örömet okozzon (mint nekem) akkor a legelején is jól csináld meg.Sok sikert!Laci
Olyan nincs,hogy valami nem jó sörnyitónak!!
http://www.gazlap.hu , http://www.terrarista.hu
trewa
Cápa
Cápa

Következő

Vissza: Általános beszélgetés a halakról