sügerek

Általánosságban a halakról.

Re: sügerek

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2009.10.05. 14:31

Gratulálok, sok sikert!
Sajnos a fiú nagyon le tudja strapálni a lányt. Az enyém is a sokadikat kergeti már.
Szőke vagyok! Oszt?
Napról napra az újdonság varázsával ajándékoz meg az amnézia.
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Csababá » 2010.09.09. 06:03

Angolul, vagy gúglfordítóul értő mbuna-rajongóknak: http://www.practicalfishkeeping.co.uk/c ... ntent=html
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

Re: Elvihető halak

HozzászólásSzerző: bajusz9 » 2010.12.20. 10:32

bajusz9 írta:Egy tábla csokiért (vagy még ez sem kell, csak jó helyre kerüljenek) nekem is van 2 db. Haplochromis Sp 44 kislányom.
Vigyázat, nem ők a szelídség mintapéldái.........

Szóval csak a tanulság kedvéért.
Kivettem 1 hím (ő volt a legkisebb), és két nőstény (ezekből az egyik kb a hím mérete volt, a másik jóval nagyobb) sügért (sp 44), mert mást halásztam, és sikerült őket is gyorsan, egyszerűen kifognom. Csak egy napot kellett volna kibírjanak vödörben, fűtéssel, levegőztetéssel, jó vízben.
Első éjszaka a hímet verték össze, neki szevasz lett az egész napi "újraélesztés" ellenére is. Pedig de szép volt.....
A lányok tök "fickósak" voltak, gondoltam meghirdetem őket, és ha egy napig nem kapok választ, akkor mennek vissza, és lesz 4 nőstényem egy hímre.
Csakhogy az éjjel megint dráma játszódott le, és a kisebb nőstényt is összeverve találtam. Most ő próbál regenerálódni, de szinte biztos, hogy nem fog menni.
Így hát sajnos bebizonyosodott hogy valóban igaza van a Hegylakónak: "csak egy maradhat".
Másrészt jó nagy marha vagyok, mert ennek nem lett volna szabad megtörténnie, és ha már igen, akkor az első halál után vissza kellett volna tennem a maradék kettőt a helyére (bármilyen nehéz is halászni nálam).
Szóval tanuljatok az én hülyeségemből.
Szőke vagyok! Oszt?
Napról napra az újdonság varázsával ajándékoz meg az amnézia.
bajusz9
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: Csababá » 2010.12.20. 12:29

Szomorúan olvasom. Úgy látszik, Nálad a nagy hím tartja a rendet, a többiek "tipikus" ch/sp 44-ek. (ez aztán az emancipáció:()
...SZERINTEM. Továbbá..."Nem minden esetben értek egyet saját véleményemmel, nézeteim nem feltétlenül tükrözik meggyőződésemet" (Peterdi) A válaszokat, hozzászólásokat előre (is) köszönöm.
Csababá
Moderátor
Moderátor

HozzászólásSzerző: feca101 » 2010.12.20. 23:26

Sajnálom a halaidat. Én is a saját káromon tanultam meg, hogy nem jó őket kis helyre összerakni, vagy ha mindenképp muszáj, akkor sötétbe. Ha kevés egyedszámban vannak különrakva, még nagy akváriumban is szétverhetik egymást, a Viktória taviak meg főleg agresszívak tudnak lenni egymással. De ezek alapjában igazak szerintem a legtöbb kisebb-nagyobb csapatban élő afrikai sügérre.
feca101
Cápa
Cápa

Előző

Vissza: Általános beszélgetés a halakról